| | | Интел Телевизија

Интел Телевизија

马其顿共和国 - 公开
Почитувани пријатели, Интел Телевизија e приватна телевизија која со својот сигнал е присутна во етерот од 4 Јули 1993 година кога стартуваше со својата програма. Од тој ден до денес Интел ТВ го покрива Струмичкиот регион со општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село, што подразбира повеќе од 100 илјади потенцијални гледачи.
Интел Телевизија {Ball}/5 based on {num_rat} Votes

Similar TV channels

Jaam-e-Jam 3

伊朗 - 公开
شبکه جهانی جام جم در تاریخ 26 آذرماه 1376 تأسیس شد. این شبکه...

RU Music

乌克兰 - 音乐
RU Music - це єдиний в Україні та перший у світі музичний канал,...
© Copyright 2019 Trefoil.tv - 网上看电视. 直播电视频道.
Trefoil.tv doesn't broadcast TV channels. On our site publishes only links on the official sources and websites. If you own or representative of the channel, and don't want it published on our catalog, please contact us via the feedback form, we'll remove it.